YEMEK MASALARINIZDA ÇOK SIK DETAYLAR VAR ANCAK HALEN İSTEDİĞİNİZ ETKİYİ YAKALAYAMIYOR MUSUNUZ?

Misafirlerimizi ağırlarken çok şık sunumlar yapmak isteriz. Çoğu zaman sanki bir şeyler eksikmiş hissiyatına kapılırız. Şık mobilyalar, yemek takımları, servis objeleri, şamdanlar... Evet bugün çok önemli tamamlayıcı bir unsur olan aydınlatmadan bahsetmek istiyorum.


Işıklandırma evin en önemli dekorasyon unsurlarından biridir. Oluşturmak istediğimiz ambiyanslar kabul ettiğimiz misafirlere göre değişiklik gösterdiği için, ortamı değiştirecek en önemli oyuncu aydınlatmadır. Ve sadece ışıklandırma ile istediğiniz türde çarpıcı bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Özetle istediğiniz dokunuşu sağlayamamanızın temel sebeplerinden bir tanesi doğru ışık miktarına sahip bir ışıklandırmanızın olmaması olabilir! Ayrıca, mekanın iyi bir biçimde aydınlatılması için de ışıklandırma çalışmasının elzem olduğunu elbette hepimiz biliyoruz.


Yemek masası için seçilen aydınlatma elemanının genellikle sarkıt avizeler şeklinde olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak elbette bu bir zorunluluk değil. Bugün masa üzerinde de kullanılabilen yeni trend led ürünler ile çok çarpıcı ambiyanslar elde etmek mümkün. Şunu da eklemek gerekir ki; spot gibi, doğrudan ışık vererek vurgu yapan türdeki armatürleri tercih etmemelisiniz. Bu tür armatürler daha çok odaklanmak istediğiniz ürünlere vurgu

için kullanılmaktadır. Yani misafirlerinize salata kasenizin ne kadar güzel olduğunu göstermek istiyorsanız durum farklı tabi :)


Nasıl ki yemek masanız için tüm aksesuarlarınızı kendi mimari dokunuza göre seçiyorsunuz, aynı şey yemek masası aydınlatması ve kullanacağınız ışık miktarı için de geçerli. Eğer klasik stilde bir yemek odasına sahipseniz, aydınlatmanıza ve ışık miktarı da aynı şekilde uyumlu olmalıdır. Yeni nesil dimlenebilir , lityum pilli şık masa aydınlatmaları ile unutulmaz davetler verebilirsiniz.


3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör